Skip to content

PRECÍZNE POĽNOHOSPODÁRSTVO S AI

Proofminder

spojenie umelej inteligencie a spoľahlivých dronov

proofminder-logo

Čo je Proofminder

Proofminder je maďarská spoločnosť, ktorá vyvíja platformu pre precízne poľnohospodárstvo. Táto platforma využíva umelú inteligenciu na analýzu leteckých snímok z dronov Skywalkers, aby poskytla pestovateľom cenné informácie a zefektívnila tak ich podnikanie.

Spojenie umelej inteligencie a našich dronov sa využíva napríklad pri kastrácii kukurice, detekcii buriny, kontrole sejby, odhade úrody, monitoringu škôd spôsobených zverou či vytváraní spraying máp. V praxi platí, že pokiaľ konkrétny problém dokážete vidieť očami, dokáže ho vidieť aj umelá inteligencia.


Kontaktujte nás, prezraďte nám svoju predstavu a o všetko ostatné sa postaráme my!

Ako to prebieha ?

Pri kastrácii hybridnej kukurice dron nalieta zvolenú oblasť. Následne v cloude AI spracuje fotky a pomocou algoritmov identifikuje časti, pri ktorých túto činnosť treba ešte vykonať. Každému jedincovi priradí presné GPS súradnice. Okrem toho dokážeme zistiť počet rastlín, vzdialenosť medzi nimi či predpokladanú úrodu. Drony v spolupráci s umelou inteligenciou dokážu zistiť aj rozsah buriny a vytvoriť tak spraying mapu na mieru.
Všetky tieto technologické inovácie pomáhajú poľnohospodárom ušetriť čas, peniaze a životné prostredie. Aj vám tak môže umelá inteligencia otvoriť dvere k precíznemu poľnohospodárstvu.

Využite spojenie Proofminder a Skywalkers vo svoj prospech

Možnosti, na ktoré sa technológia Proofminder môže využiť, sú skoro neobmedzené. Preto nám prezraďte svoju predstavu a v Skywalkers pripravíme riešenie na mieru.

Spot spraying

Drony v spolupráci s umelou inteligenciou na danej ploche identifikujú burinu. Vďaka získaným GPS súradniciam je výsledkom spot spraying mapa, ktorá je použiteľná skoro v každom zariadení, ktoré podporuje spot spraying. Prípravky sa potom aplikujú len na tie miesta, kde sa burina nachádza, čím sa šetrí čas, ako aj finančné prostriedky a v neposlednom rade životné prostredie.

Monitorovanie plodín

Dokážeme na požiadanie monitorovať polia, lesy a plodiny, ktoré sa na nich nachádzajú. Drony Skywalkers preletia ponad vaše pozemky a podľa zvolených parametrov získajú potrebné údaje, akými sú napríklad fáza rastu, hustota, počet rastlín a podobne.

Predpoklad úrody

Oblasť zmapujeme dronom a získané snímky sa potom analyzujú umelou inteligenciou. Výsledkom je report s predpokladom úrody na hektár, napríklad v ovocných sadoch.

Poškodenie zverou

Z výšky zistíme poškodenie vašej úrody zverou a aktuálne pracujeme aj na technológii, ktorá bude vedieť rozoznať nory od hrabošov. Takéto výstupy môžu byť dôležité pri nárokovaní na odškodné alebo ako dôkaz pri žiadaní dotácií z EÚ fondov.

Detekcia chorôb rastlín

Vo vývoji je aj technológia, ktorá bude vedieť detegovať najrôznejšie choroby rastlín. Klient nám zadá konkrétnu chorobu a umelá inteligencia sa ju naučí rozoznať.

Proofminder je posledným krokom k precíznemu poľnohospodárstvu

Chcete aj vy podnikať efektívnejšie, ušetriť čas a peniaze a využiť najmodernejšie technológie? Kontaktujte nás!

Meno
Field is required!
Field is required!
Spoločnosť
Field is required!
Field is required!
E-mail
Field is required!
Field is required!
Číslo
Invalid phonenumber!
Invalid phonenumber!
  • Vyberte možnosť
  • Vypracovanie OM, ConOps a SORA
  • Kurzy
  • Drony - kúpa, stavba
  • Poradenstvo
Vyberte možnosť
Field is required!
Field is required!
neváhajte nám napísať
Field is required!
Field is required!
drony casozber
Leteckých hodín
mapovanie poli dron
Zmapovaných hektárov
legálne drony
Profesionalita
drony casozber
dní časozberu
Kontakt

Kontakt